Науково-виробничий інститут вимірювань електромагнітних величин та оцінки відповідності засобів вимірювальної техніки
(інститут № 3)
Директор інституту - Величко Олег Миколайович, доктор технічних наук, Заслужений діяч науки і техніки України, Заслужений метролог КООМЕТ.
Тел.: (044) 526-03-35, е-mail: velychko@ukrcsm.kiev.ua
Заступник директора інституту - Шевкун Сергій Миколайович, кандидат технічних наук, вчений зберігач Державного первинного еталону одиниць електричної ємності та фактора втрат ДЕТУ 08-06-01.
Тел.: (050) 387-56-55, е-mail: shevkun@ukrcsm.kiev.ua
Багаторічний успішний досвід Інституту в проведенні метрологічних робіт та наявність сучасної еталонної бази гарантує високоякісне виконання замовлень. Співробітники інституту № 3 єдині в Україні виконують унікальні роботи, які неможливо виконати в жодному іншому регіональному територіальному органі технічного регулювання.
На базі інституту створені та зберігаються 10 національних еталонів України, які задовольняють потреби замовників в галузі високоточних вимірювань електромагнітних величин та забезпечують потреби промисловості в необхідній точності вимірювань. Зазначені національні еталони брали участь у міжнародних звіреннях у рамках регіональних метрологічних організацій COOMET, EURAMET та GULFMET, що дозволило підтвердити їхні метрологічні характеристики та високий науково-технічний рівень. Національні еталони, створені в інституті № 3, отримали міжнародне визнання. У базі даних ключових звірень (KCDB) BIPM опубліковано 38 рядків вимірювальних і калібрувальних можливостей найвищої точності ДП «УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ» у галузі електрики і магнетизму, що забезпечило його конкурентоспроможність серед провідних метрологічних інститутів світу.
Представники інституту № 3 беруть активну участь у технічному комітеті 1.3 «Електрика і магнетизм» КООМЕТ, організують і проводять міжнародні звірення національних еталонів різних країн в рамках COOMET та GULFMET. Директор інституту є членом технічного комітету 4 Міжнародної конфедерації вимірювань (ІМЕКО), технічним експертом технічного комітету ТК 85 «Обладнання для вимірювання електричних та електромагнітних величин» Міжнародної електротехнічної комісії (IEC). Вчені і фахівці інституту № 3 беруть активну участь у наукових конгресах, конференціях, семінарах, на яких висвітлюють результати наукової діяльності. У інституті № 3 працюють 1 доктор і 7 кандидатів технічних наук.
Підрозділами інституту виконуються такі основні види робіт:
- оцінка відповідності засобів вимірювальної техніки (ЗВТ) вимогам Технічного регламенту засобів вимірювальної техніки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 р. № 163 та Технічного регламенту законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 січня 2016 р. № 94;
- повірка законодавчо регульованих ЗВТ;
- калібрування еталонів, випробувального обладнання та ЗВТ;
- метрологічна експертиза документації.
Зазначені роботи виконуються за наступними видами вимірювань: EM – електрика і магнетизм, RI – іонізуюче випромінювання; TF - час і частота.
Нині інститут № 3 впровадив та освоїв нові види метрологічних робіт, пов'язані з метрологічним забезпеченням інформаційних технологій з атестацією програмного забезпечення. Завдяки цьому, замовники суттєво економлять кошти при відповідних замовленнях. Створений на базі Інституту в 2006 році комітет по стандартизації ТК-90 «Засоби вимірювання електромагнітних величин» проводить гармонізацію стандартів з електромагнітних вимірювань. В засіданнях комітету беруть участь виробники засобів вимірювальної техніки, зазначена взаємодія з промисловістю наближає дію національних стандартів до потреб виробництва.
До складу Інституту входять:
• Науково-дослідний відділ державних еталонів електромагнітних величин, часу і частоти (відділ № 11)
• Науково-виробничий відділ вимірювань електричних і магнітних величин (відділ № 25)
• Науково-дослідний відділ вимірювань електричних величин (відділ № 29)