МЕТРОЛОГІЯ

ДП "УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ"
Метрологічний контроль здійснюється понад 115 років

 

 

  • 3D_skaner_new.jpg
  • avtozistern_new.jpg
  • metrologia_new.jpg
  • ndv_11nn.jpg
  • pgs_new1.jpg
HTML CSS Java Script Цифровые часы
03143, м. Київ,
вул. Метрологічна, 4
тел.: 526-52-29 (приймальня)
факс: 526-42-60 (приймальня)
ел. пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

 

Довідка

У 1973 році для відтворення, зберігання та передачі розмірів одиниць часу і частоти від Вторинного еталону одиниць часу і частоти СРСР у Харкові (нині Державний первинний еталон одиниць часу і частоти - ДПЕЧЧ) в УкрЦСМ (нині ДП «УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ») був створений робочий еталон. З удосконаленням і покращенням метрологічних характеристик робочий еталон у відповідності до Державної повірочної схеми був змінений на вторинний еталон одиниць часу і частоти (ВЕЧЧ).

У результаті проведених модернізацій (1987, 1992, 2009 рр..), до складу ВЕЧЧ були введені квантові водневі стандарти часу і частоти (комплекс Ч0-101, еталонна міра часу і частоти Ч1-80, активні стандарти частоти VCH-1005). Одночасно поновлювалась і  апаратура звірення ВЕЧЧ: від радіо- і телеканалів до апаратури супутникових навігаційних систем GPS/ГЛОНАСС і радіометеорного каналу.

У 2011 році на засіданні Державної комісії єдиного часу і еталонних частот України було прийнято рішення про включення ВЕЧЧ до складу Державної служби єдиного часу і еталонних частот України (ДСЧЧ). Відповідно до цього рішення на ДП «УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ» була покладена функція забезпечення передачі сигналів часу і частоти від ДПЕЧЧ до споживачів цифровими каналами зв’язку.

Для формування національної шкали часу - Київського часу, та забезпечення цими сигналами споживачів, на основі одиниць часу і частоти ВЕЧЧ був створений епоховий лічильник – високостабільний годинник поточного часу та два типи серверів, що працюють за мережевим протоколом NTP та протоколом прецизійного часу РТР (ІЕЕЕ1588 ver.2). Перший забезпечує в мережі Інтернет синхронізацію часу з точністю від одиниць мілісекунд до одиниць секунд, другий, у каналах зв’язку загального користування – не більше 10 мікросекунд на відстані до 800 км і одиниці мікросекунд і менше в межах міста.

Основу ВЕЧЧ ДП «УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ» складають неперервно працюючі цезієвий стандарт частоти та часу 5071А, міри частоти і часу Ч1-80 і стандарти частоти водневі  VCH-1005. 

У відповідності до Державної повірочної схеми для засобів вимірювань часу і частоти, одержані  від ДПЕЧЧ України, який знаходиться в ННЦ «Інститут метрології», одиниці часу і частоти зберігаються ВЕЧЧ. Для підтвердження метрологічних характеристик еталону цілодобово проводяться зовнішні звірення з використанням сигналів супутникових радіонавігаційних систем.

Автоматичний контроль метрологічних параметрів за допомогою вбудованих у генератори ВС21 і ВС23 фазо-частотних компараторів, а також системою зовнішніх і внутрішніх звірень на базі комутаторів, частотоміра CNT-90 та приймача NovAtel, (GPS/GLONASS/EGNOS) дозволяє додатково проводити моніторинг стану земної іоносфери, яка є індикатором різного виду впливів природного і техногенного походження (сонячна та геомагнітна активність, землетруси, грози, запуски ракет тощо).              

Приклади спалахів на Сонці (серпень і вересень 2014 року), часткове затемнення Місяця у жовтні 2014 року та землетрус з центром у Румунії на початку грудня 2014 року наведені  на малюнках нижче.

 

 

Спалах на Сонці 24 серпня 2014 року. Потік сонячної плазми досягнув Землі через два дні.

 

 

Вересень 2014 року. Потужний викид плазми на Сонці.

 

 

Жовтень 2014 року. Часткове місячне затемнення (08.10.2014 р., 12 год. – 16 год. UTC).

 

 

Зміни в іоносфері Землі почалися за 4 дні до початку землетрусу в Румунії. Можна виділити 5 його хвиль (піків).