МЕТРОЛОГІЯ

ДП "Укрметртестстандарт"
Метрологічний контроль здійснюється понад 115 років

 

 

  • 3D_skaner_new.jpg
  • avtozistern_new.jpg
  • metrologia_new.jpg
  • ndv_11nn.jpg
  • pgs_new.jpg
HTML CSS Java Script Цифровые часы
03143, м. Київ,
вул. Метрологічна, 4
тел.: 526-52-29 (приймальня)
факс: 526-42-60 (приймальня)
ел. пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

 
Пропозиції щодо діяльності вимірювальних лабораторій в умовах нового законодавства в галузі метрології
 
 
Протягом більш ніж десяти років фахівці ДП «Укрметртестстандарт» накопичували досвід з атестації у державній метрологічній системі вимірювальних лабораторій, що виконують вимірювання, результати яких використовуються у сфері державного метрологічного нагляду. Законом України «Про метрологію та метрологічну діяльність», що вступив в дію з 01.01.2016, проведення атестації вимірювальних лабораторій не передбачено.
Водночас Закон України «Про метрологію та метрологічну діяльність» у частина 4 статті 7 визначає, що «…повноваження центральних органів виконавчої влади, інших державних органів уповноважувати підприємства та організації, їх відокремлені підрозділи та фізичних осіб-підприємців на проведення певних вимірювань, не пов’язаних з оцінкою відповідності продукції, процесів та послуг, у сфері законодавчо регульованої метрології визначаються законом».
На даний час, органи з уповноваження відсутні, оскільки більшістю законів такі повноваження центральних органів виконавчої влади та інших державних органів не передбачені (окрім державного контролю харчових продуктів).
ДП «Укрметртестстандарт», виходячи з накопиченого суттєвого досвіду з атестації сотень вимірювальних лабораторій самих різних галузей, пропонує центральним органам виконавчої влади та підприємствам і організаціям, що діють у сфері управління цих органів і діяльність яких регулюється певними законодавчими актами, а також підприємствам і організаціям, що не належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади, організацію та здійснення добровільної оцінки та визнання науковим метрологічним центром вимірювальних можливостей лабораторій цих підприємств. 
Визнані вимірювальні можливості є документальним підтвердженням технічної компетентності при виконанні вимірювань та будуть вагомим аргументом при роботі з замовниками.
Ми вважаємо, що визнання вимірювальних можливостей лабораторій доцільно оформлювати у вигляді сертифікату визнання вимірювальних можливостей у роками відпрацьованому форматі, що застосовувався при атестації вимірювальних лабораторій.
Для організації оцінювання та визнання вимірювальних можливостей певної лабораторії підприємству або організації належить звернутись до ДП «Укрметртестстандарт» з ЛИСТОМ-ЗАМОВЛЕННЯ (детальніше) на ім’я заступника генерального директора Ю.В. Кузьменка. На підставі цього листа буде складений договір, який за згодою заявника буде підписаний обома сторонами. Для визначення змісту робіт і їх вартості до листа-заявки слід додати декларацію вимірювальних можливостей лабораторії (детальніше).
 

В результаті роботи ДП «Укрметртестстандарт» надає акт оцінювання вимірювальних можливостей, сертифікат визнання вимірювальних можливостей, затверджений генеральним директором, та перелік вимірювальних можливостей за формою декларації, підписаний заступником генерального директора з метрології та наукової діяльності.

 

При цьому декларовані вимірювальні можливості можуть бути скориговані за узгодженими із заявником результатами оцінювання.

«Оцінювання та визнання вимірювальних можливостей здійснюється згідно з СОУ 74.9-02568182-004:2016» - перевидання (детальніше нова редакція).

 

Начальник відділу № 45

Чижик Іван Володимирович,
тел.: (044) 526-52-19, e-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.