ДП "Укрметртестстандарт" здійснює функції секретаріату Технічного комітету стандартизації ТК 122 "Аналіз газів, рідких та твердих речовин". Згідно з положенням про ТК 122, комітет забезпечує участь України у роботі технічних комітетів та підкомітетів Міжнародної організації зі стандартизації ISO/TC 158 "Аналіз газів", ISO/TC 193 "Природний газ", ISO/TC193/SC1 "Аналіз природного газу", ISO/TC 146 "Якість повітря", а також Eurachem – Європейської асоціації з метрології в аналітичній хімії.
Eurachem розробляє настанови з ключових питань забезпечення якості вимірювання: непевність (невизначеність) виміру, метрологічна простежуваність, застосування стандартних зразків, міжлабораторні звірення, термінологія тощо.
Фахівці ДП "Укрметртестстандарт" беруть участь у розробленні документів Eurachem та перекладають їх з метою широкого впровадження в Україні.
Наприкінці 2014 – на початку 2015 року було завершено роботу над перекладами трьох важливих документів.
У настанові Eurachem "Термінологія аналітичного вимірювання. Вступ до VIM 3" розглянуто основні поняття метрології та їх визначення, наведені у третьому виданні Міжнародного словника з метрології (VIM 3), що найбільше стосуються практичної діяльності аналітичних лабораторій. Цей документ буде цікавий метрологам, робота яких пов’язана не лише з визначенням складу та властивостей речовин і матеріалів, а й з усіма іншими видами вимірювання, враховуючи, зокрема, відсутність станом на сьогодні українського видання VIM 3.
Документ Eurachem "Непевність виміру, пов’язана з відбиранням проби. Настанова з методів та підходів" (перекладена російською мовою) розглядає відбирання проби як невід’ємну частину загального процесу вимірювання, що робить свій внесок у непевність кінцевого результату. У настанові описано різні методи оцінювання складників непевності, що виникають на етапах відбирання та підготування проби. Також наведено практичні приклади з різних сфер: дослідження об’єктів довкілля – ґрунту та води, контроль продуктів харчування тощо.
Eurachem працює у тісному контакті з іншими міжнародними організаціями, які розроблюють документи із забезпечення якості аналітичного вимірювання. Наприклад, Міжнародний союз теоретичної та прикладної хімії (IUPAC) видав Технічний звіт "Метрологічна простежуваність результатів вимірень у хімії: поняття та реалізація", переклад якого російською мовою також було зроблено фахівцями ДП "Укрметртестстандарт". У документі розглянуто основні поняття, пов’язані з метрологічною простежуваністю, наведено приклади ієрархії калібрувань, розглянуто роль міжлабораторних звірень у встановленні простежуваності та інші питання. Документ є корисний для усіх, хто має справу з хімічним вимірюванням, особливо з огляду на те, що забезпечення метрологічної простежуваності є обов’язковою умовою акредитації лабораторій.