МЕТРОЛОГІЯ

ДП "Укрметртестстандарт"
Метрологічний контроль здійснюється понад 115 років

 

 

  • 3D_skaner_new.jpg
  • avtozistern_new.jpg
  • metrologia_new.jpg
  • ndv_11nn.jpg
  • pgs_new.jpg
HTML CSS Java Script Цифровые часы
03143, м. Київ,
вул. Метрологічна, 4
тел.: 526-52-29 (приймальня)
факс: 526-42-60 (приймальня)
ел. пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

 

ДП "Укрметртестстандарт" здійснює функції секретаріату Технічного комітету стандартизації ТК 122 "Аналіз газів, рідких та твердих речовин". Згідно з положенням про ТК 122, комітет забезпечує участь України у роботі технічних комітетів та підкомітетів Міжнародної організації зі стандартизації ISO/TC 158 "Аналіз газів", ISO/TC 193 "Природний газ", ISO/TC193/SC1 "Аналіз природного газу", ISO/TC 146 "Якість повітря", а також Eurachem – Європейської асоціації з метрології в аналітичній хімії. 

Eurachem  розробляє  настанови  з  ключових  питань  забезпечення  якості вимірювання: непевність (невизначеність) виміру, метрологічна  простежуваність, застосування  стандартних зразків, міжлабораторні звірення, термінологія тощо.

Фахівці ДП "Укрметртестстандарт" беруть участь у розробленні документів Eurachem та перекладають їх з метою широкого впровадження в Україні.

Наприкінці 2014 – на початку 2015 року було завершено роботу над перекладами трьох важливих документів.

У настанові Eurachem "Термінологія аналітичного вимірювання. Вступ до VIM 3" розглянуто основні поняття метрології та їх визначення, наведені у третьому виданні Міжнародного словника з метрології (VIM 3), що найбільше стосуються практичної діяльності аналітичних лабораторій.  Цей документ буде цікавий метрологам, робота яких пов’язана не лише з визначенням складу та властивостей речовин і матеріалів, а й з усіма іншими видами вимірювання, враховуючи, зокрема, відсутність станом на сьогодні українського видання VIM 3.

Документ Eurachem "Непевність виміру, пов’язана з відбиранням проби. Настанова з методів та підходів" (перекладена російською мовою) розглядає відбирання проби як невід’ємну частину загального процесу вимірювання, що робить свій внесок у непевність кінцевого результату. У настанові описано різні методи оцінювання складників непевності, що виникають на етапах відбирання та підготування проби. Також наведено практичні приклади з різних сфер: дослідження об’єктів довкілля – ґрунту та води, контроль продуктів харчування тощо.  

Eurachem працює у тісному контакті з іншими міжнародними організаціями, які розроблюють документи із забезпечення якості аналітичного вимірювання. Наприклад,  Міжнародний союз теоретичної та прикладної хімії (IUPAC) видав Технічний звіт "Метрологічна простежуваність результатів вимірень у хімії: поняття та реалізація", переклад якого російською мовою також було зроблено фахівцями ДП "Укрметртестстандарт". У документі розглянуто основні поняття, пов’язані з метрологічною простежуваністю, наведено приклади ієрархії калібрувань, розглянуто роль міжлабораторних звірень у встановленні простежуваності та інші питання.  Документ є корисний для усіх, хто має справу з хімічним вимірюванням, особливо з огляду на те, що забезпечення метрологічної простежуваності є обов’язковою умовою акредитації лабораторій.