МЕТРОЛОГІЯ

ДП "Укрметртестстандарт"
Метрологічний контроль здійснюється понад 110 років

 

 

 • 3D_skaner_new.jpg
 • avtozistern_new.jpg
 • metrologia_new.jpg
 • ndv_11nn.jpg
 • pgs_new.jpg
HTML CSS Java Script Цифровые часы
03143, м. Київ,
вул. Метрологічна, 4
тел.: 526-52-29 (приймальня)
факс: 526-42-60 (приймальня)
ел. пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

 

Візит до Турецького метрологічного інституту

24 вересня 2014 р. відбувся візит представників ДП «Укрметртестстандарт» директора науково-виробничого інституту О.М. Величко та начальника науково-технічного відділу Д.В. Нікітенка до Турецького метрологічного інституту (TÜBITAK UME), який розташований у м. Гебзе неподалік від м. Стамбул.

TÜBITAK Ulusal Metroloji Enstitüsü (TÜBITAK UME) був створений у 1982 р. і отримав сучасну назву у 1992 р. Він є Національним інститутом метрології (НМІ) Туреччини, відповідальним за реалізацію і збереження національних еталонів і наукову метрологію в Туреччині. TÜBITAK UME є науково-дослідним інститутом, який підпорядкований Науково-технологічній дослідницькій раді Туреччини (TÜBITAK), яка у свою чергу працює в підпорядкуванні Головного управління метрології та стандартизації (GDMS) при Міністерстві науки, промисловості та технології (MSIT).

Інститут займається вдосконаленням існуючих, а також розробкою нових технологій вимірювань з метою створення надійної національної системи вимірювань, яка потрібна для забезпечення точності вимірювань, що використовуються в промислових і комерційних умовах, і яка сприяє національній і міжнародній торгівлі, поліпшенню якості турецької промислової продукції і сприяє зростанню науково-технологічного розвитку Туреччини. У складі TÜBITAK UME діє більше 40 лабораторій, які згруповані у хімічні, механічні та фізичні групи лабораторій.

Основні напрямки діяльності TÜBITAK UME:

 • реалізація і збереження національних еталонів основних і похідних одиниць вимірювання SI;
 • забезпечення простежуваності національних еталонів до міжнародних еталонів, а також забезпечення простежуваності в національному масштабі послугами калібрувань засобів вимірювальної техніки;
 • забезпечення підтримки інших елементів національної системи вимірювань шляхом надання послуг навчання, консультаційних послуг, публікацій та іншими механізмами, а також організацією міжлабораторних звірянь і схем перевірки кваліфікації;
 • виробництво і поширення стандартних зразків складу і властивостей речовин і матеріалів для забезпечення простежуваності хімічних вимірювань в Туреччині;
 • вносити внесок в наукові дослідження і розробки на міжнародному рівні в галузі вимірювальної техніки, калібрувальних і вимірювальних методів;
 • представляти Туреччину на міжнародному рівні в галузі метрології та співпрацювати з міжнародними організаціями і іншими НМІ з метою виконання вимог Метричної Конвенції та Угоди про взаємне визнання національних еталонів і сертифікатів калібрування і вимірювань, що видаються НМІ (CIPM MRA).

Відповідно до умов Угоди про взаємне визнання TÜBITAK UME передав повноваження за реалізацію і зберігання національних еталонів, а також діяльність у рамках наукової метрології в галузі іонізуючих випромінювань Агентству атомної енергії Туреччини (TAEK), а також відповідальність за реалізацію і збереження національних еталонів в галузі гідроакустики покладена на Гідроакустичну лабораторію Інституту матеріалів, працюючого в підпорядкуванні Дослідницького центру Мармара (MRC MI-UAL).

TÜBITAK UME є повноправним членом Європейської асоціації НМІ (EURAMET), асоційованим членом Євро-Азійської співдружності державних метрологічних закладів (КООМЕТ) з квітня 2014 р., Міжнародної конфедерації вимірювань (ІМЕКО), Європейської співдружності аналітичної хімії (EURACHEM), Прибережної асоціації в метрології (GULFMET) – нової регіональної метрологічної організації з грудня 2012 р.

TÜBITAK UME бере участь у 8 консультативних комітетів Міжнародного комітету з мір і ваг (CIPM). Система менеджменту якості TÜBITAK UME визнана технічним комітетом якості EURAMETTC-Q за результатами пір-рев’ю, проведеному у 2002–2008 рр. TÜBITAK UME має національну акредитацію Турецького агентства акредитації (TÜRKAK) на відповідність стандарту TS EN ISO/IEC 17025.

TÜBITAK UME має 443 рядків калібрувальних і вимірювальних можливостей (СМС), в т. ч. з електромагнітних величин – 188 (найбільша кількість по зрівнянню з іншими галузями вимірювань). TÜBITAK UME бере участь у дослідницьких проектах в рамках Європейської метрологічної дослідницької програми (EMRP).

Представники ДП «Укрметртестстандарт» мали зустріч з керівником лабораторії електричної потужності та енергії д-ром Х. Чаусі та відвідали лабораторію електричної потужності та електричної енергії. Лабораторія TÜBITAK UME брала участь як пілотна лабораторія (координатор Х. Чаусі) у міжнародних звіреннях національних еталонів потужності EURAMET.EM-K5.1 у 2002–2008 рр., в яких також брав участь ДП «Укрметртестстандарт».

 

Візит до Турецького інституту стандартизації (TSE)

24 вересня 2014 р. відбувся візит представників ДП «Укрметртестстандарт» директора науково-виробничого інституту О.М. Величко та начальника науково-технічного відділу Д.В. Нікітенка до Турецького інституту стандартизації (TSE), який розташований у м. Гебзе неподалік від м. Стамбул і підпорядкований GDMS MSIT.

GDMS MSIT є відповідальним органом по законодавчій метрології в Туреччині. Його обов’язки регламентовані в постанові на правах закону про організацію і обов’язки MSIT, опублікованого в офіційному бюлетені № 27598 від 08.06.2011 р. Загальні ж рамки для діяльності в галузі законодавчої метрології забезпечуються Законом № 3516 про міри і еталони, який вступив в силу 21.01.1989 р.

GDMS MSIT підпорядковані 7 регіональних метрологічних лабораторій і 81 провінційних повірочних бюро. GDMS MSIT відповідає за формування політики в галузі законодавчої метрології і стандартизації, визначення і застосування обов’язкових стандартів і технічних регламентів в галузі законодавчої метрології, а також пакування продукції, проведення ринкового нагляду і контролю, призначення уповноважених органів і забезпечення контролю оцінки відповідності директивам ЄС, контроль засобів вимірювальної техніки, які використовуються в торгівлі, а також контроль над державними і приватними метрологічними лабораторіями.

Практика законодавчої метрології в Туреччині зазнала значні зміни останніми роками внаслідок того, що технічні регламенти країни були погоджені з регламентами ЄС у рамках поточних переговорів про можливе членство Туреччини в ЄС. У цьому контексті GDMS MSIT несе відповідальність за виконання умов директив ЄС по неавтоматичним вагам і вимірювальним приладам (NAWI і MID).

Представники ДП «Укрметртестстандарт» відвідали електротехнічну лабораторію TSEу м. Гебзе, яка здійснює випробування електролічильників активної енергії з метою їх національного затвердження типу MSIT. Ця лабораторія здійснює велику гаму випробувань за 91 методом і має акредитацію TÜRKAK на відповідність стандарту TS EN ISO/IEC 17025 за 58 методами випробувань за 80-ма національними стандартами. Вона здійснює оцінку відповідності за директивами ЄС NAWI і MID. Лабораторія має великі можливості з випробувань на електромагнітну сумісність.