МЕТРОЛОГІЯ

ДП "УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ"
Метрологічний контроль здійснюється понад 115 років

 

 

  • 3D_skaner_new.jpg
  • avtozistern_new.jpg
  • metrologia_new.jpg
  • ndv_11nn.jpg
  • pgs_new1.jpg
HTML CSS Java Script Цифровые часы
03143, м. Київ,
вул. Метрологічна, 4
тел.: 526-52-29 (приймальня)
факс: 526-42-60 (приймальня)
ел. пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

 

ДП «Укрметртестстандарт», як головну організацію метрологічної служби України, зв’язують з РТВ роки плідної співпраці за двобічними планами, що періодично узгоджуються на основі Меморандуму про взаєморозуміння між РТВ і Держспоживстандартом, правонаступником якого в усіх угодах є Мінекономрозвитку України. Тому ДП «Укрметртестстандарт» звернувся до керівництва Групи співробітництва РТВ, група Q, яка очолює діяльність в галузі законодавчо регульованої метрології, з проханням надати консультації щодо принципів, критеріїв, структури та методичних основ впровадження Європейських директив та організації оцінки відповідності засобів вимірювань, а також організації повірки приладів у експлуатації.

Одержання такої інформації від досвідчених фахівців РТВ є надзвичайно важливою і корисною для спеціалістів нашого Центру, оскілки на ДП «Укрметртестстандарт» покладено розробку двадцяти п’яти з сорока підзаконних актів за планом впровадження нової редакції Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність», набрати чинності який має з січня 2016 року. Причому, серед цих актів є основні технічні регламенти, на відповідність вимог яких повинна створюватись система оцінки відповідності ЗВТ.

В основу обміну досвідом були покладені питання, перелік яких був узгоджений з фахівцями-експертами Європейського проекту підтримки реформування системи технічного регулювання в Україні European Profiles. Цей перелік є наступним.

«ПЕРЕЛІК ПИТАНЬ ДЛЯ КОНСУЛЬТАЦІЙ З ОЦІНКИ ВІДПОВІДНОСТІ ЗВТ

  • Впровадження директив 2014/31 та 2014/32.
  • Як на практиці реалізовано директиву 2009/34? Її призначення та сфера застосування. Чи відносяться роботи, передбачені директивою, до робіт з оцінки відповідності продукції? Хто проводить роботи, передбачені директивою: органи з оцінки відповідності або метрологічні служби держав-членів?
  • Вимоги до ООВ (власне обладнання, залучення інших субпідрядників та персоналу, та в яких випадках, акредитовані лабораторії)
  • «Accredited in-house bodies». Зміст поняття. Функції, сфера діяльності та вимоги до таких органів.
  • Організація робіт з оцінки відповідності (починаючи із заявки…..)
  • Технічна документація (її участь в оцінці відповідності). Обсяг технічної документації, вимоги до неї, форма представлення.
  • Застосування різних модулів з оцінки відповідності. Якщо виробник обирає оцінку відповідності шляхом застосування комбінації модулів (напр., B+F або B+D), чи означає це що оцінка відповідності може виконуватись кількома органами з оцінки відповідності (напр., один орган виконує процедуру за модулем В, а інший за модулем F або D). Якщо так, чи має існувати угода (або інший документ) між органами, які за вибором виробника проводять оцінку відповідності за окремими модулями? Чи повинен орган з оцінки відповідності, що здійснив оцінку відповідності за модулем В, здійснювати нагляд за виробництвом та періодичні випробування приладів, на які він видав сертифікат перевірки типу? Чи повинна бути така діяльність предметом угоди (наприклад, ліцензійної) між органом і виробником?
  • Акредитація ООВ (обов’язковість). Процедури акредитації за різними модулями. Нормативні документи залежно від модулів оцінки відповідності.
  • Перелік національних стандартів для презумпції відповідності (гармонізація з європейськими стандартами та нормативними документами МОЗМ). Чи існує практика розроблення національних стандартів, гармонізованих із рекомендаціями МОЗМ.
  • Перелік ЗВТ, які підлягають повірці (порядок формування на базі європейських директив і національних документів).
  • Маркування ЗВТ (знак відповідності ЄС, додаткове метрологічне маркування і національний знак відповідності, номер органу з оцінки відповідності).
  • Пломбування (таврування). Хто здійснює пломбування засобів вимірювальної техніки, з метою захисту від несанкціонованого доступу до місць регулювання та зміни налаштувань (виробник чи орган з оцінки відповідності)? Ким здійснюється таврування таблички з маркуванням (якщо така табличка має місце)?
  • Нотифікація ООВ
  • Нагляд за ринком і контроль ЗВТ
  • ЗВТ, які становлять ризик
  • Повірка в експлуатації (за яким документом здійснюється і на відповідність яким документам, порядок оформлення результатів)
  • Програмне забезпечення засобів вимірювальної техніки. Вимоги до програмного забезпечення. Вимоги до технічної документації на програмне забезпечення, що надається виробником. Процедури оцінки відповідності програмно-контрольованих засобів вимірювальної техніки.
  • Модульний підхід оцінки відповідності засобів вимірювальної техніки (WELMEC GUIDE 2.5, 8.8). Процедури оцінки відповідності окремих модулів засобів вимірювальної техніки. Документи (сертифікати) за результатами оцінки відповідності модулів. Оцінка відповідності засобів вимірювальної техніки, у складі яких використовуються модулі, що попередньо пройшли оцінку відповідності.
  • Модуль G. Його відмінності від процедур за модулями B+F або F1. Особливості застосування. Порядок проведення оцінки відповідності. Оформлення результатів. Маркування.
  • Чи є обов’язковим оформлення сертифіката відповідності за позитивних результатів оцінки відповідності за модулем F? Чи допускається оформлення одного такого сертифікату на партію засобів вимірювальної техніки? Чи повинен засіб вимірювальної техніки супроводжуватись оригіналом чи копією сертифіката відповідності?»

На всі запитання одержано вичерпні відповіді. Всі перемови за згодою фахівців РТВ записано на диктофон, що дозволить подальше вивчення та осмислення крок за кроком.

З провідними фахівцями РТВ з законодавчо регульованої метрології і водночас з експертами Європейського проекту досягнуто домовленість про проведення, за організацією з боку Проекту на базі ДП «Укрметртестстандарт», двох спеціалізованих одноденних семінарів з оцінки відповідності – один для фахівців потенційних органів з оцінки відповідності ЗВТ, другий – для виробників та імпортерів ЗВТ. Семінари заплановано на тиждень з 7-го по 10-те вересня 2015 року.

Фотозвіт

altalt

altalt

alt