03143, м. Київ, вул. Метрологічна, 4 |
тел.: 526-52-29 (приймальня) |
факс: 526-42-60 (приймальня) |
ел. пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. |
Рекомендації
щодо основних положень використання квартирних лічильників води
1. Квартирні лічильники води, як прилади обліку гарячої та холодної води, підлягають повірці, залежно від типу, кожні 3 роки або 4 роки. Термін експлуатаційної придатності (не плутати з міжповірочним інтервалом) встановлюється виробником і складає від 8 до 12 років.
2. Повірку здійснює уповноважена повірочна лабораторія для встановлення придатності приладу до використання на основі експериментального визначення метрологічних характеристик та підтвердження їх відповідності встановленим обов’язковим вимогам. При цьому контролюється похибка приладу при вимірюванні об’єму спожитої води. Похибка може мати плюсове або мінусове значення. Таким чином, споживач може переплачувати або недоплачувати за воду, яку споживає.
3. Первинна повірка кожного лічильника здійснюється підприємством-виробником і відбиток повірочного тавра наноситься в паспорт лічильника.
4. Періодична повірка засвідчується свідоцтвом про повірку або відбитком повірочного тавра в паспорті на лічильник.
5. Купуючи лічильник необхідно звернути увагу на:
- наявність паспорта лічильника з відбитком повірочного тавра;
- терміни виготовлення і купівлі, які не повинні різнитись більше ніж на половину міжповірочного інтервалу лічильника.
6. Після встановлення лічильників в квартирі, відповідальний працівник ЖЕКу встановлює на трубопроводі пломби і вносить лічильники до свого переліку лічильників.
7. Періодична повірка лічильників виконується одним із двох способів.
7.1. Повірка на стаціонарних повірочних установках:
- лічильники демонтуються із вузла обліку гарячої та холодної води, при цьому перекриваються крани подачі води в квартиру або встановлюється додаткова вставка між отворами труб, які з’єднував лічильник;
- лічильники повіряються на стаціонарних повірочних установках державними повірниками ДП «Укрметртестстандарт» протягом 2-х днів;
- при позитивних результатах на лічильники видаються свідоцтва про повірку або відбиток повірочного тавра в паспорті лічильника, при негативних – довідку про непридатність;
- після чого лічильники монтуються в вузлах обліку квартири.
Роботи по демонтажу та подальшому монтажу після повірки мають право виконувати спеціалізовані підприємства або слюсарі-сантехніки ЖЕК.
7.2. Повірка на місцях установки лічильників виконується за допомогою пересувних повірочних установок:
- фахівцями ДП «Укрметртестстандарт» і фахівцями підприємств з атестованими вимірювальними лабораторіями, які послідовно з квартирними лічильниками встановлюють пересувну повірочну установку. При цьому покази квартирного лічильника та еталонного лічильника установки автоматично заносяться в протоколи вимірювань. Протоколи вимірювання надсилаються на електронну адресу ДП «Укрметртестстандарт», де державні повірники оформляють результати вимірювань та видають свідоцтво про повірку або довідку про непридатність. Ці документи заявники одержують поштою або кур’єром від підприємств.
8. Користувач лічильника сам вирішує, яким способом повірити лічильник або доцільність його заміни на новий лічильник.
9. Прилади із зовнішніми механічними пошкодженнями НЕ приймаються на повірку (відколи, наскрізні отвори, ламані метрологічні кільця, пошкодження лічильного механізму, запотівання).
10. Внутрішня прокладка в лічильнику без води може пересохнути, тому, бажано, перед установкою приладу наповнити його водою і дати йому постояти близько години, щоб звести до мінімуму її підрив.
11. Перше відкриття шарового крану, після монтажу лічильника, потрібно проводити дуже повільно. Рекомендується відкрити всі крани на змішувачах, щоб уникнути гідравлічного удару.